Sdílet
Milí čtenáři, v prodeji je další e-ČSF Speciál – FOTOŠKOLA. Tato jedinečná kompilace Fotoškoly ČSF 1-12 hned v úvodu nabídne asi nejdůležitější článek pro pochopení vztahů mezi hodnotami při nastavení fotoaparátu a je základním kamenem, na kterém by měl stavět každý fotograf, bez ohledu na to, jakou techniku používá. Tento speciál jako celek je určen začínajícím i pokročilým fotografům, provede vás mnoha různými náměty a vychází v rozsahu 100 stran bez reklam a bez placených článků. Vydání umožňuje také stažení PDF souboru a tak je také skvělým čtením na dovolenou. e-ČSF Speciál si můžete zakoupit zde: https://www.digiport.cz/vydani/floowie/1967-cs-fotografie-special
OBSAH:
CLONA : ČAS : ISO = EV
Nejdůležitější článek v historii ČSF – vztahy a souvislosti a také závislosti tří základních parametrů nutných pro každou fotografii. Pochopení těchto základů je základ pro veškerou práci fotografa!
BAREVNÝ AKCENT
Jak pracovat s barevným akcentem (nejen) u zátiší. Vytvářejte skvělé a pro diváky atraktivní dekorativní fotografie.
fotografování bez kompromisů
Co vše je potřeba udělat v případě, kdy chcete dosáhnout maximální možné technické kvality fotografií? Podrobný rozbor vzniku jedné fotografie s tulipány, který můžete aplikovat i na mnoho jiných témat.
K FOTOGRAFII KROK za KROKEM
Krok za krokem si ukážeme fotografování v krajině, od přípravy až po stisk spouště. Co vše je potřeba udělat, když nechcete krajinu jen dokumentovat.
PO PROUDU, nebo PROTI PROUDU?
Článek prof.Vojtěchovského nadchne i ty nejnáročnější čtenáře. Jak se pracuje se skládním mnoha expozic při fotografování historických aut nebo scénické alegorie pro kalendář?
HLEDÁNÍ BAREVNÉ KRAJINY
Vypravíme se hledat barevnou krajinu a řekneme si, jak fotografovat, abyste její barvy co nejlépe využili pro vaše fotografie.
BARVY LÉTA: OBILÍ & VLČÍ MÁKY
Barvy léta jsou často založeny na barevném akcentu a vlčí máky jsou ideálním námětem. Ale pozor – červená barva je zákeřná, tak si řekneme a ukážeme, jak dosáhnout skvělých výsledků.
odpočinek s vodními ptáky
Vypravíme se do zoo fotografovat vodní ptáky a bude to takové odpočívání, protože si řekneme jak, proč a kdy fotografovat vleže.
kreativní pobíhání
Architektura v krajině vám může pomoci vytvořit atraktivní fotografie. Velmi poddrobně si řekneme a na srovnávacích ukázkách ukážee, jak pracovat s ohniskem objektivu, jak hledat stanoviště a jak měnit význam objektů.
ČLOVĚK a OHNISKO
Ohnisko objektivu při snímání lidí musíme přizpůsobit nejen zobrazení postav podle záměru nebo přání fotografovaných osob, ale také podle prostředí, ve kterém fotografujeme.
ŠIROKOÚHLE v exteriéru
Fotografování širokoúhlými objektivy v exteriéru může být nesmírně atraktivní záležitostí, pokud ovšem správně využijete jejich specifický způsob zobrazování krajiny.
perspektiva vs.prostor
Perspektiva ve fotografii není vůbec to samé, jako její prostorovost. Vyvrátíme některé zažité omyly a ukážeme si, jak dosáhnout působivého prostorového zobrazení.
PORTRÉT a SVĚTLO
Jak pracovat s přirozeným světlem při současném dodržení logiky světla.
JAK KOMPONOVAT POSTAVU
Průvodce kompozicí ve figurální fotografii a to nejen jednotlivců, ale také párů a rodin. Velmi názorné ilustrace k lepšímu pochopení této problematiky.
LETNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ: BARVY NEJSOU NÁHODA
Naučte se (nejen) v rodinné fotografii pracovat s harmonickými barvami, neváhejte přizpůsobit oblečení dětí nebo přátel prostředí, ve kterém budete fotografovat.
SVĚTLO, MĚSÍC a KONSPIRACE
Objevte kouzlo fotografování v krajině osvětlené měsíčním světlem. V noci jako ve dne, ale se specifickým kouzlem a emotivní atmosférou. Řekneme si také o mnoha výhodách nočního fotografování.
on the road
Cesty, cestičky, pěšiny, to jsou křivky zdobící krajinu. Jak je využít ve figurální fotografii a jak pracovat s ohniskem objektivu a změnou stanoviště snímání.